Які парафії Прикарпаття ще й досі належать до Московського патріархату (перелік)

За останні декілька років люди масово залишають православну церкву Московського патріархату. Вони переважно переходять до УПЦ (КП). В Україні цей процес навіть набув назви «парад переходів». Для цього у людей є дві вагомі причини.

По-перше, священики Московського патріархату відмовляли служити панахиди а загиблими під час Євромайдану і війни на Сході. А по-друге, мова на якій відправляють богослужіння переважно російська. Люди хотіли молитися українською, а їм священики казали, що ця мова не благодатна. За останні три роки Московська церква втратила понад 60 парафій по всій Україні. Є надія, що прийде час і всі парафіяни УПЦ (МП) перейдуть до Київського патріархату. Так, цей процес не буде швидким. Та відокремлення від Московського патріархату буде великою перемогою для українців.

Та не все так просто. Як можна хотіти від держави ліквідувати Московський патріархат, якщо на Західній Україні він активно діє.

Лише на Івано-Франківщині є 28 храмів та три монастирі УПЦ (МП). Найбільше установ УПЦ (МП) діє на території Коломийського району. Тут є вісім церков. Зокрема, у с. Ценява, с. Старий Гвіздець,с. Чехова,с. Товмачик, с Коршів, смт. Отинія, два храми в місті Коломия та один чоловічий монастир в с. Баб’янка.

У Верховинському районі налічується шість храмів. А саме, в . Чорна Річка, с. Гринява, с. Сеньківське (Яблуницької сільської ради), с. Голови, смт. Верховина та ще одна церква і чоловічий монастир в с. Пробійнівка.

Три храми Московського патріархату є у смт.Богородчани, с. Похівка та с.Кричка Богородчанського району.

У Долинському районі є дві церкви. У селі Вишків та в місті Долина. Також дві церкви є у Косівському районі. В с. Кобаки і в самому Косові.

По одному храму є в м. Надвірна, м. Снятин, м Калуш та в селі Конюшки Рогатинського району. Також одна церква і жіночий монастир є у селі Тустань Галицького району.

Два храми є в Івано-Франківську. На вулиці Чорновола та Кафедральний собор Різдва Христового на вул. Довженка. До речі, останній храм є найбільшою православною церквою країни-агресора на Прикарпатті.

Перечитуючи назви цих населених пунктів, навіть не віриться, що на Івано-Франківщині ще так багато церков, як підзвітні країні-агресору. І це попри те, що представники Московського патріархату жаліються на утиски в Західній Україні.

Правда іф готова висвітлити позицію усіх сторін.

Марія Франчук

Поділись з друзями...