”Якщо не пр0вчити, будуть знущатися”: у Тернополі 88-річний пенсіонер п0карав нахабн0го маршрутника

Хамство українських водіїв маршруток стосовно пенсіонерів — поширене явище. Однак випадок, що трапився нещодавно у Тернополі, продемонстрував, що і люди похилого віку можуть дати гідну відповідь.

88-річний пенсионер, інвалід другої групи Іван Денисенко подав до суду на перевізника за те, що маршрутник зачинив перед ним двері і висадив лише на наступній зупинці. Пенсіонер звернувся до суду і той зобов’язав перевізника виплатити 15 000 грн моральної компенсації. Детальніше — у публікації OBOZREVATEL.

“Водій лише сміявся”

Іван Денисенко — доцент і кандидат технічних наук. Він все життя пропрацював викладачем, займався науковою діяльністю в аграрній сфері. Останнє його місце роботи — Подільський державний аграрно-технічний університет.<

У той пам’ятний для себе день Іван Денисенко повертався з ринку додому. Чоловік має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників війни. Показавши посвідчення водію маршрутки №3 ТОВ “Менс-Авто” (за кермом був молодик), Іван Іванович присів на заднє сидіння, оскільки передні були зайняті.

На зупинці “вул. Чалдаєва” водій зупинив маршрутку і випустив жінку. Денисенко ж через хворі ноги не встиг вийти і попросив водія трохи зачекати, але той зачинив двері і рушив з місця, при тому, що пенсіонер був уже біля виходу.

“Я просив водія зупинитися, кажу: у мене хворе серце і ноги, до того ж в руках дві важкі сумки, а йти далеко. Але водій лише сміявся і відповідав, що випустить мене на наступній зупинці”, — розповів OBOZREVATELпенсіонер.

Зупинка, на якій мав вийти пенсіонер

Вдалися до хитрощів

Чоловік вирішив так просто цей випадок не залишати.

“Я написав заяву на ім’я начальника Управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради. Через три дні той скликав усіх 10 директорів компаній-перевізників Тернополя на нараду з мого питання. Запросили і мене, де я розповів, як усе сталося. В результаті водію маршрутки було винесено догану, з якою той погодився”, — розповів Іван Денисенко.

Він також додав, що на сьогодні чоловік не працює в жодного з міських перевізників.
Більше того, щоб отримати з перевізника моральну компенсацію, пенсіонер звернувся до суду. На засіданнях інтереси пенсіонер представляв адвокат Регіонального центру з надання безоплатноївторинної правової допомоги у Тернопільській області. Це державна організація, що захищає в судах права пільгової категорії громадян.

За словами Івана Денисенка, представники перевізника вдавалися до хитрощів, аж до підробки документів. Так, представник відповідача надав суду наказ про скасування догани водієві. Втім, як випливає з відкритих даних Реєстру судових рішень, на час адвокатського запиту жодної інформації про скасування наказу не було, що свідчить “про недобросовісність з боку відповідача, або складання відповідного наказу” заднім “числом”.

В результаті суд став на бік пенсіонера, визначивши, що водій “фактично познущався з людини похилого віку”.

Рішення суду

Якщо не провчити, знущатимуться далі

Чому Денисенко вирішив витратити час і сили на суди з перевізником? Як розповів OBOZREVATEL адвокат Ігор Юзьвак, який представляв інтереси пенсіонера, чоловік не вперше обстоює свою правоту у суді. Раніше він домагався належних йому виплат за наукову діяльність.

“У багатьох в такому віці опустяться руки, але Іван Іванович — бойова людина. До того ж випадків неповаги до людей похилого віку у громадському транспорті дуже багато, і найчастіше вони сходять з рук водіям і перевізникам. Він із цим миритися не став”, — розповів адвокат.

Сам Іван Денисенко вважає, що якщо таких водіїв не провчити, вони і надалі знущатимуться з пасажирів похилого віку.

P.S.: Перевізник подав апеляцію, а отже історія з “бойовим пенсіонером” ще не закінчена.

Поділись з друзями...