Його номер мені дала заробітчанка з Італії.. Він нічого не перепитував, а на ранок я отримав смс “”Я дзвонив до самого ранку”..

Мабуть, більшість українців пам’ятають ніч 11 грудня 2013 року, коли відбувся штурм Майдану, я якому жовті каски протестувальників зійшлися з чорними шоломами беркуту.. У цю страшну ніч в Києві у Михайлівському соборі били дзвони.

Всю ніч.. Аж до світанку. Поки не стало зрозуміло, що Майдан у безпеці. Тим відчайдушним дзвонарем був Іван Сидор. Історію цієї ночі розповів на своїй сторінці Igor Gavryshkevych:

Я не знав його, дзвонаря Михайлівського Золотоверхого Собору, коли через приват заробітчанка аж з Італі подала мені номер його телефону і ідею дзвонити у дзвони цього собору і Володимирівського. Адже нависла страшна небезбпека над людьми на Майдані.

Скажу чесно я в цей момент у Львові дивився пряму трансляцію з майдану і давав різні “коменти”. Отримавши потрібні номера тел. спочатку на якусь мить розгубився, потім зайшов на ФБ сторінку особи з Італії яка дала мені ці номери телефонів аби переконатися хто вона, і лише після цього від імені “Майданівців” подзвонив цьому славному українцеві – дзвонару. Він нічого не перепитував.

Лише сказав: “зараз буду дзвонити”. Коли на ранок загроза минула він надіслав мені СМС “Я дзвонив до самого ранку”. У Володимирівський також подзвонив, але там мені відповів якийсь сонний чоловік, що дзвонара з ключами від дзвіниці у храмі не має і він живе далеко від нього за межами Києва, а також що при першій нагоді зроблять все щоб дзвони у Володимирівському дзвонили.

Ось чому першим бив у дзвони “Золотоверхий”.

джерело

Поділись з друзями...