Зеленський: терорuстів треба знuщуватu до того, як вони nочнуть знuщуватu життя

Засудження світом російського терору має призвести до цілком справедливих наслідків – надання Україні достатньої кількості систем ППО для захисту наших міст. Також партнери повинні почати вживати превентивних заходів і знищувати терористів до того, як вони почнуть знищувати життя.пише https://war.obozrevatel.com

Про це у вечірньому зверненні до українців 26 травня говорив президент України Володимир Зеленський. Він розповів, що наразі відомо про російський удар по будівельному гіпермаркету у Харкові – розбір завалів триває весь день.

“Будівля вщент згоріла. Станом на цей час відомо про загибель 14 людей. Мої співчуття всім рідним та близьким. Загальна кількість загиблих може бути більшою – після пожежі потрібні ще додаткові експертизи, додаткова робота, щоб дати повну інформацію про загиблих. Кількість поранених – понад 40. Кожному надається необхідна допомога”, – зазначив глава держави.

За словами українського лідера, на місці обстрілу продовжують роботу усі відповідні служби – сотні людей. Міська та обласна влади допомагають.

“Ми бачимо кожну точку концентрації російських військ. Знаємо всі райони запуску російських ракет і бойових літаків. Знищити цю терористичну силу, а отже, врятувати тисячі життів і гарантовано зупинити розширення війни – це суто політичне рішення. Рішення, яке потрібно ухвалити”, – наголосив український лідер.

Він подякував усім у світі, хто підтримує Україну, і пообіцяв продовжити роботу над прискоренням передання нашій державі винищувачів F-16, що також додасть нашій державі захисту.

Про ситуацію на фронті

Президент розповів, що провів перемовини з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.

“За цей день найбільш гарячий напрямок – Покровський на Донеччині. Але й на Харківщині, зокрема в районах Вовчанська та Липців, окупант не полишає спроб атакувати”, – поінформував Зеленський.

За його словами, наші підрозділи та воїни роблять величезну справу – стримують цей російський тиск. Він переконаний, що стійкість українців, сміливість наших воїнів справді вирішує все на цій війні.

За підсумками боїв цього тижня Зеленський відзначив низку підрозділів та бригад: 57 ОМБР, 92 ОШБ, 25 окрема повітряно-десантна Січеславська бригада, 47 ОМБР, спеціальні підрозділи ГУР,  Державної прикордонної служби України з бригади “Гарт”, Львівського та Чопського загонів. 

Також Зеленський окремо відзначив бійців: солдата Олексія Фролова, старшого солдата Ярослава Остапчука, молодшого сержанта Павла Гриба, сержанта Іллю Троцюка, старшого сержанта Петра Габеля. 

“І сьогодні, у День Києва, я хочу подякувати всім нашим воїнам, кожному й кожній, хто захистив нашу столицю, хто допомагав, додавав сил, волонтерив і, захистивши Київ, захистив усю нашу державу. Дякую вам!” – підсумував Зеленський.

Поділись з друзями...