Знову юне життя стало на небі зіркою. Владислав Онищенко Навічно 21.

Знову юне життя стало на небі зіркою.

ВЛАДИСЛАВ ОНИЩЕНКО. Навічно 21.

Відійшов у засвіти 7 серпня.

На початку повномасштабної війни навчався у Державному університеті імені Івана Франка.

24 лютого 2022-го вже був у військоматі. Йому відмовили, проте він не полишив спроби стати на захист Батьківщини .

Його патріотичний гарт зміцнювався у скаутській організації “СІЧ”.

“Коли вітала із заприсяження, сказав: “Я буду гідним!” Був і є. Тепер маємо бути гідними тієї ціни, яку він сплатив за наш мир”, – каже про Владислава його січова наставниця і вчителька Оксана Нетребенко.

“Владислав – це та людина в моєму житті котра залишила найбільший відбиток в моєму серці,

разом з ним ми росли, досліджували цей світ та завжди навчалися новому.Без нього я б не був тим ким є зараз.

Саме він мені прививав правильний смак та любов до творчості, музики, читання, знімання відео, гумору, одягу і т.д.

Без нього я б ніколи не взяв гітару, не сходив би на перший концерт, на першу виставку,

та навіть з моїм першим коханням я б ніколи не познайомився без нього. А скільки в нас було пригод…”- ділиться споминами друг, однокласник, січовий побратим Даниїл Осіпов.

“Пам’ятаю, як Влад читав напам’ять вірш Івана Франка «Декадент». Із перших рядків – повна тиша в класі, його слова звучали твердо, впевнено, він розумів, про що вірш.

Пам’ятаю, як Влад став центром уваги всієї школи: він пофарбував волосся у яскраво-синій колір! Бунтарський дух проривався назовні. Не міг він бути, як всі! Іти проти правил, ламати стереотипи – у цьому весь Влад», – згадує класний керівник Олена Колот.

…У лютому 2022 року Влад перебував у Львівській теробороні, а вже в березні приїхав у Київ, де вступив у добровольчий батальйон “Реванш”. Згодом став частиною штурмової бригади ГУР. Був у найгарячіших точках: Енергодар, Бахмут, Запорізький напрямок.

“Поет” – ти був тим малим, який своєю сміливістю довів всім, що вік не головне. Ти був надзвичайно винахідливим і розумним. Ти міг обрати будь-яку технічну спеціальність у війську, але обрав шлях лицаря і став штурмовиком. Ти завжди йшов на задачу впевненим у своїх силах і готовим до всього, всі знали, що ти ніколи не підведеш. Твоя хоробрість не буде забута і ми обов’язково помстимося. Дякую Богу, що був знайомий з тобою. Прикривай нас з неба, друже”, – написав один з побратимів.

6 серпня 2023 року Влад, разом із побратимами брав участь у форсуванні Дніпра, захопленні та розчищенню плацдарму в Козачих Лагерях Херсонської області. Успішно виконавши поставлену задачу, вони повертались назад і натрапили на водне мінне поле.

Човен, у якому він плив із побратимами, підірвався на міні. Загинув Владислав Онищенко 7 серпня 2023 року.

Прощання з Владиславом Онищенком відбудеться 26 серпня об 11 годині у Михайлівському золотоверхому соборі

м. Києва.

Відтепер він житиме вічно в спогадах та історії, частиною якої став…

“Війна, забирає наше майбутнє, забирає наших відчайдушних юнаків. Вони відмовляються від броні, веселих посиденьок, наречених і настанов своїх батьків, а натомість беруть в руки зброю і йдуть на війну, захищати свою рідну Батьківщину.

Такі діти виділяються серед однолітків і в школі. Вони неординарні, сміливі і допитливі, нетерплячі і розсудливі…

Таким був і наш учень Владік Онищенко.Геніальні діти, цвіт нації, вони назавжди залишаться в нашій пам‘яті”, – говорить директор ліцею імені Тараса Шевченка Галина Война.

Вічна слава Герою!

Оніщенко Людмила

Поділись з друзями...