«Зрозумійте, у держбюджеті немає грошей для підвищення зарплат солдатам» – міністр оборони

У держбюджеті немає грошей на значне підвищення зарплат військовослужбовцям. Для цього потрібно 18 млрд грн.

Про це під час засідання Верховної Ради розповів Міністр оборони України Олексій Рєзніков. Виступ транслювався на офіційному каналі ВР.

При цьому він наголосив: мінімальна зарплата українських солдатів має складати не менше 13 тис. грн. Тоді як сьогодні її розмір – 10,2 тис. грн.»Сьогодні в середньому солдат отримує 10,2 тис. грн, а середня мінімальна можливість заробляти – 14,3 тис. грн. Моє завдання – збільшити її на 30%», – сказав Резніков.Втім, міністр визнав: наразі Україна не має ресурсів для такого підвищення виплат. «Щоб це підвищення відбулося наступного року, потрібно плюс 18 млрд грн.

Їх, на жаль, сьогодні у державному бюджеті немає», – констатував він.Зарплати українців 2022-го урізали, але Кабмін говорить про підвищення

Мінімальну зарплату українцям 2022-го збільшать лише з жовтня. Фактично, на 10 місяців її номінальний розмір заморозили, а реальний (з урахуванням зростання цін) – урізали.Понад те, зростання складе лише 200 грн (близько 3%, до 6,7 тис. грн).

І це при тому, що ціни, за найскромнішими прогнозами, зростуть на 6%.Це випливає із затвердженого 2 грудня бюджету України на 2022 рік. Фактично, Кабінет міністрів, розповідаючи про підвищення зарплати наступного року, прирік українців на зниження рівня доходів.

джерело

Поділись з друзями...