І ОСЬ ЯКОСЬ НЕПОМІТНО ПРОЙШЛА ЦІКАВА НОВИНА, ЯКА ТОЧНО ПРИЙШЛАСЯ НЕ ДО СМАКУ РОСІЙСЬКИМ «СТРАТЕГАМ»

У Москві заворушилися й почали потихеньку плакати. Якось несподівано й тихо Україна завела в Азовському морі своє військово-морське угрупування. Ударним кулаком це ще не назвеш, але кулачок уже є. Твердий такий…

Вірний своїй доктрині шантажу та провокацій Кремль влітку відкрив новий «фронт» проти України – цього разу на Азові. Російські судна перехоплювали практично всі торгові кораблі, як українські, так і під іноземними прапорами, які прямували до українських портів. Офіційне формулювання: для перевірки.передає https://prefiks.

Формально росіяни згідно з Міжнародним морським правом, мають на це право (вибачте за тавтологію) й після певної затримки судна продовжувати свій шлях – така собі гра на нервах та дрібні «укуси» – затримка судна тягне за собою здорожчання собівартості морських перевезень. Проте приємного мало. Одразу увімкнулися прокремлівські «експерти», журналісти та політики, звинувачуючи українську владу ледь не в «здачі»  Маріуполя. Сумна правда в тому, що нам не було чим відповісти росіянам: ми не мали на Азовському морі бойових одиниць, від слова “взагалі”, а берегову ракетно-артилерійську складову, завдяки бурхливій діяльності «папередників» давно помножено на нуль.

І ось якось непомітно пройшла цікава новина, яка точно прийшлася не до смаку російським «стратегам». На минулому тижні рішенням РНБО почато формування на Азові флотського угрупування. Спочатку у Москві лише фиркнули: що може зробити Україна. Але пройшло кілька днів і з «першопрестольної» долинули зовсім інші звуки. Виявилося, що між прийняттям рішення і його виконанням не минуло багато часу. Несподівано у ЗМІ з’явилися світлини малих броньованих артилерійських катерів типу «Гюрза-М», які уже знаходяться в Бердянську. До кінця року їх побільшає й Україна матиме тут уже цілий дивізіон.

                                                       МБАК ВМС України уже в Бердянську

Хтось скаже, що катери – це несерйозно. Для Чорного моря – так. Але на Азовському морі, де максимальна глибина близько 15 метрів, а в прибережній зоні не перевищує 2 метрів, такі катери є найоптимальнішим варіантом. Плюс, уже найближчим часом на озброєння Берегової оборони ВМС України надійдуть крилаті ракети «Нептун».

У сполученні з недавньою жорсткою заявою Євросоюзу з приводу затримання росіянами торгових суден і порушення свободи проходження Керченської протоки, це має стати крижаним душем для панів у Москві. Морські проливи тримають дуже серйозні «дядьки», які свою позицію висловили і ігнорувати її – собі дорожче.

Є інформація про те, що в Бердянськ буде переведено Миколаївську морську базу, яку облаштують до кінця року. Але і на Чорному морі у нас дещо залишиться.

По-перше, силами і за кошти НАТО в Очакові будується Центр оперативного управління в Очакові, де розташовано також 5-у бригаду надводних кораблів ВМСУ.

По-друге, найближчим часом Україна таки отримає від США 2 бойових кораблі типу «Айленд».

По-третє, ще 2 кораблі цього ж типу Україна може купити в США за символічну ціну. Плюс повільна, але упевнена реалізація проекту 58250 (серія корветів типу «Володимир Великий») — багатоцільовий надсучасний бойовий корабель, здатний нести легкі протичовнові торпеди та протикорабельні ракети. Це уже перспектива на майбутнє.Україна добудовує 4 корвети класу “Володимир Великий” (фото):

Цікавий збіг: рішення РНБО було прийнято і катери з Чорного моря пішли в Бердянськ практично одразу після заяви Курта Волкера про готовність з боку США посилити Військово-морські та повітряні сили України. Очевидно, йдеться не лише про надійні, але старенькі патрульні кораблі типу «Айленд».

Павло Правий

Поділись з друзями...