«Мєня же всє панімают?» — викладачі вузу проводять лекції російською

У Національному авіаційному університеті в Києві більшість занять проводять російською мовою. Буває викладачі запитують: «Я буду на русскам, нікто нє протів? Мєня же всє панімают?». Не очікуючи відповіді, проводять лекцію російською.

«Те, що ми знаходимось в Україні, а не в Росії, вказують лише таблички на кабінетах та оголошення на дошці. Викладачів, які викладають українською на нашій кафедрі, можна порахувати на пальцях однієї руки. Все спілкування з навчальних питань відбувається лише російською мовою. Навіть з україномовними студентами викладачі спілкуються російською. Так розповіли студенти», — про ситуацію в університеті повідомив Ярослав Попович на сторінці у Facebook.

Коли Ярослав Попович зателефонував на кафедру Інституту комп’ютерних інформаційних технологій НАУ, з ним спілкувалися лише російською мовою.

«Російською спілкувався навіть заступник директора. Згодом таки перейшов на українську, — повідомив активіст. — Вони проводять фіктивні голосування щодо мови викладання, де результат уже заздалегідь відомий. Деякі взагалі нікого не питають і проводять заняття російською. Домашні завдання на практичних заняттях теж дуже часто дають нею».

Така сама ситуація склалася і в Українському гуманітарному інституті.

Джерело: https://gazeta.ua/

Поділись з друзями...