В ІСТОРІЇ “ГАЗПРОМУ” ТАКОГО ЩЕ НЕ БУЛО: УКРАЇНА ЗАВДАЛА ПОТУЖНОГО УДАРУ

У Швейцарії розпочато арешт активів “Північного потоку”.

Україна офіційно починає процедуру стягнення штрафу в 4,6 млрд доларів з російського “Газпрому”, якого Україна досягла взимку нинішнього року в арбітражі Стокгольма.

Інформацію про це повідомляють українські та російські інформаційні агентства.

Першими під удар потрапили активи російського холдингу в Швейцарії, де зареєстровані компанії Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. Перша управляє “Північним потоком” і належить “Газпрому” на 51%, друга – повністю належать російській компанії і будує газопровід “Північний потік – 2”.

Стало відомо, що вчора ввечері в офісне відділення оператора газопроводу “Північний потік” прибули судові пристави і почали проводити опис майна для забезпечення виконавчих заходів рішення арбітражу в Стокгольмі.

При цьому аналогічні процедури вже готуються в Голландії і Великобританії.

“Газпром” як і раніше утримується від коментарів, проте факт опису приставів в офісі підтверджує.

Російське видання “Комерсант” заявляє про великі ризики “Газпрому”, так як останні події можуть завдати потужного удару по новому проекту монополіста.
“Газпром” в питанні виплати “Нафтогазу” зайняв подвійну позицію: з одного боку, комппанія не відмовлялася офіційно виконувати рішення арбітражу, з іншого – почала процедуру розірвання контрактів на поставку і транзит газу, за якими було винесено арбітражні рішення, а також оскаржила обидва цих рішення в державному суді Швеції. Тепер “Газпром” ризикує, оскільки арешт активів, якщо він відбудеться, не тільки надасть вкрай негативне враження на ринок, але і може сповільнити хід проекту “Північний потік – 2”

джерело

Поділись з друзями...